Bezpieczeństwo i oszczędność
System Inteligentnego Domu pozwala na zintegrowanie ważnych funkcji związanych właśnie z bezpieczeństwem. Z instalacją elektryczną mogą współpracować nie tylko czujniki dymu, wilgotności oraz inne instalacje techniczne, ale również instalacja alarmowa i monitoring. W naszych realizacjach korzystamy z możliwości standardowych systemów alarmowych (wyjście z centralki informujące o stanie czujników). Takie rozwiązanie ogranicza koszty oraz daje większe możliwości zapewnienia bezpieczeństwa. Inteligentne urządzenia pozwalają ochronić dom przed uszkodzeniem i zminimalizować skutki zdarzeń losowych. W Inteligentnym Domu zatem można spać spokojnie…
Stacja pogodowa i czujniki wiatrów, dymu i opadów
Czujniki warunków atmosferycznych uzupełniają urządzenia sterownicze o reakcję na zmianę pogody. Czujnik deszczu powoduje np. zamknięcie okien dachowych, przez co unikamy zalania poddasza. Równocześnie ten sam sygnał blokuje działanie systemu nawadniania ogrodu. Czujnik wiatru powoduje zwinięcie markiz, żaluzji zewnętrznych w przypadku wichury, aby także móc zmniejszyć ryzyko ich zniszczenia. Czujnik oświetlenia powoduje np. zmian ustawienia lamel, żaluzji, a także markiz. W zależności od nasłonecznienia optymalizuje też dopływ światła i ciepła do pomieszczenia.
Licznik zużycia energii
Telewizory, tunery telewizyjne, konsola do gier, ładowarki do laptopów i telefonów komórkowych, routery DSL – to urządzenia, które w domach napędzają liczniki energii, której ceny stale rosną. Zatem obciążają one nie tylko środowisko, ale i domowe budżety. Inwestycje w optymalizację zużycia energii są więc korzystne i opłacalne. Przy pomocy nowych czujników mocy można teraz zidentyfikować „domowych pożeraczy prądu”.